Originální bytové doplňky a nábytek v čistém severském stylu.
Novinky
Slevy
Podle kategorií
Podle místností
Podle ceny
Přihlaste se k odběru newsletteru
a už vám nikdy neuniknou žádné
akce a novinky!

Nejoblíbenější značky


Madam Stoltz
By Nord
Tine K Home
House Doctor
Compagnie de provence
Bloomingville
Ferm Living

Jste připraveni na Vánoce?

27.10.2015

Pokud jde o vánoční výzdobu, dáváte přednost klasice, nebo se rádi necháváte inspirovat moderními trendy? Jestli jste spíš na klasiku, co takhle letos zkusit trošku experimentovat? Pojďte se nechat inspirovat vánočními trendy ze severských zemí. Čistý design a jednoduchou eleganci si jistě zamilujete.

 

ván

 

 

 

Vánočním dekoracím na severu vévodí bílá barva a přírodní motivy. Nejčastěji jsou vyrobeny ze dřeva, skla, porcelánu, papíru, ale také z drátků nebo třeba z peří. Mezi dekoracemi najdete jak klasické baňky, tak i různé vločky, hvězdy, stromečky, zvířátka... Některé jsou určeny k zavěšení, jiné jsou stojací. Jedno však mají všechny vánoční dekorace společené – jsou pohádkově kouzelné.

 

okno

 

 


Je známo, že na severu je nedostatek přírodního světla, proto si jej lidé alespoň částečně vynahrazují různými svíčkami, svícny a kouzelnými lucerničkami, jejichž půvab vynikne obzvlášť právě v čase Vánoc.

svíc

 


Při dekoraci domovů se často používají různé větvičky a šišky. Je zajímavé, že se nepoužívají zelené větvičky jehličnatých stromů, jako to známe u nás, ale spíš holé větvičky. V kombinaci s originálními dekoracemi vypadají úchvatně – jednoduše a čistě.

 

větv

 

 

 

Stejně jako u nás i v severských zemích si lidé v předvánočním čase zdobí dveře svých domovů krásnými věnci z přírodních materiálů.

věnec


Na shánění vánočního stromečku je ještě čas, pokud však chcete být letos skutečně originální, již teď si můžete pořídit designový stromeček vyrobený ze dřeva. Sice nevoní, ale neopádává z něj jehličí a zaručeně získáte jedinečnou vánoční dekoraci.

 

 

stromeček

 

 

 

Načerpejte vánoční inspiraci na jednom místě. A nebojte se experimentovat.Inspirujte se na našem sesterském e-shopu Bella Rose!


Hübsch / Porcelánová vánoční ozdoba White/silver
Bloomingville / Papírová taška na dárky Twinkle
Bloomingville / Solnička a pepřenka Tree White
Bloomingville / Porcelánový zvoneček White Christmas
MADAM STOLTZ / Světelný LED řetěz Pinecones
KÄHLER / Keramický svícen Omaggio Pearl 24 cm
House Doctor / Vánoční baňka Christmas Blue
Hübsch / Vánoční baňka Pattern
Bloomingville / Skleněná vánoční ozdoba Neon pink stars

Copyright © 2012 - 2019 Nordic Day • info@nordicday.cz
Facebook
Blog
Pinterest
Instagram
Kontakt