Originální bytové doplňky a nábytek v čistém severském stylu.
Novinky
Slevy
Podle kategorií
Podle místností
Podle ceny
Přihlaste se k odběru newsletteru
a už vám nikdy neuniknou žádné
akce a novinky!

Nejoblíbenější značky


Madam Stoltz
By Nord
Tine K Home
House Doctor
Compagnie de provence
Bloomingville
Ferm Living

Jak voní Váš domov?

24.09.2015

Vůně nás provází celým naším životem a mají na nás velký vliv. Dokáží v nás vyvolat různé pocity, vzpomínky na konkrétní lidi a místa, vybaví se nám zážitky, které máme s nějakou vůní spojené.


Stalo se Vám někdy, že jste například loupali šťavnatý pomeranč a vmžiku jste se ve vzpomínkách ocitli ve škole, kde jste vyráběli voňavý svícen na vánoční stůl? Hra vůní a vzpomínek je docela zábavná.

 

pomeranč

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, s jakými vůněmi máte spojené třeba Vaše blízké nebo kolegy v práci? Například Vašeho tatínka máte nerozlučně spjatého s vůní tabáku, maminku zase s vůní jasmínu.

 

tabac

 

Stejné je to s našimi domovy. Spousta Vašich vzpomínek se jistě pojí právě s vůněmi. Někde ucítíte vůni domácích perníčků a vybaví se Vám byt rodičů Vaší kamarádky, kde jste vždycky cítili perníčky, i když nebyly zrovna Vánoce. Prázdniny u babičky zase máte spojené s vůní čerstvě upečené bábovky.


A jak voní Váš domov? Na chvíli se zastavte a zkuste přijít na to, jaká vůně charakterizuje Váš dům nebo byt...


Žádnou konkrétní jste neobjevili? Nevadí. Pokud máte svou oblíbenou vůni, můžete vyzkoušet vonný difuzér, který Vašemu interiéru propůjčí svou vůni na dlouhý čas.

 

difuz

 


Vůně pomáhají


Padáte únavou po náročném dni? Tak si pohodlně lehněte, zapalte si svíčku třeba s vůní moře, zavřete oči a vraťte se ve vzpomínkách na kouzelnou pláž, kde jste strávili příjemnou dovolenou. Cítíte vlahý vánek? Slyšíte šplouchání vlnek, jak jemně narážejí na skály kolem pobřeží?

 

moře

 

Nebo se můžete vydat do lesa, aniž byste opustili Váš obývací pokoj. Cítíte omamnou vůni dřeva a jehličí? Slyšíte uklidňující zvuky přírody?

 

les

 

Toužíte někdy uniknout od veškeré civilizace na neobydlený ostrov nebo aspoň malý ostrůvek? Pokud to zrovna nejde učinit ve skutečnosti, pojďte se tam vypravit ve svých představách. Uvelebte se na prohřátém písku a kochejte se blankytně modrou oblohou, po které občas propluje nadýchaný bílý obláček. Všude je krásné ticho, slyšíte jen něžné šumění moře a dýcháte svěží čerstvý vzduch...

 

vůně

 

Hrajte si s vůněmi a vzpomínkami. Je to příjemný relax, obzvlášť po dnech plných shonu.Inspirujte se na našem sesterském e-shopu Bella Rose!


Love Inc. / Bílá svíčka Enjoy every moment - bazalka a limetka
SKANDINAVISK / Náhradní náplň do difuzéru FJORD 200 ml
MEADOWS / Luxusní vonná svíčka Love Letter
SKANDINAVISK / Náhradní náplň do difuzéru SKOG (les) 200 ml
Love Inc. / Bílá svíčka Všechno bude - bazalka a limetka
SKANDINAVISK / Vonný difuzér LEMPI (láska) - 200 ml
House Doctor / Zápich na svíčku Antique brass - 7 cm
MEADOWS / Luxusní vonná svíčka Black Madonna
SKANDINAVISK / Vonná svíčka NAT (noc) 190 g

Copyright © 2012 - 2019 Nordic Day • info@nordicday.cz
Facebook
Blog
Pinterest
Instagram
Kontakt