Originální bytové doplňky a nábytek v čistém severském stylu.
Novinky
Slevy
Podle kategorií
Podle místností
Podle ceny
Přihlaste se k odběru newsletteru
a už vám nikdy neuniknou žádné
akce a novinky!

Nejoblíbenější značky


Madam Stoltz
By Nord
Tine K Home
House Doctor
Compagnie de provence
Bloomingville
Ferm Living

Přivítejte jaro v krásných vázách od značky Kähler

14.03.2017

Květiny jsou nejkrásnější, když rostou volně v přírodě. Ale jistě každý z nás si kousek té nádhery rád přinese i do svého interiéru. A čerstvé květiny, ať už ze zahrádky, nebo z květinářství, potřebují řádnou péči, abychom se z nich mohli těšit co nejdéle.


V dnešním článku se tedy podíváme na základní pravidla, jak zacházet s řezanými květinami, aby nám zůstaly co nejdéle čerstvé.


Jdeme na to!


1. Vyčistěte vázu


Než dáte kytici do vody, je potřeba udělat několik věcí. První a nejzákladnější je – důkladně vyčistěte vázu. Nesmí v ní zůstat žádné nečistoty, nebo dokonce byť i jen zbytky chemických čističů. Pečlivost se vám rozhodně vyplatí!


2. Nalijte vodu


Do vázy nalijte vlažnou vodu a nechte ji chvíli odstát. Studenou vodou byste květinám způsobili teplotní šok. Vázu nenalévejte plnou. Stonky by ve vodě neměly být ponořené celé, ale maximálně do výšky zhruba 10 cm. Je dobré vodu obohatit výživným roztokem, který květinám dodá potřebné živiny a zamezí tvorbě bakterií.

 

 

vaza


3. Seřízněte stonky


Před vložením květin do vázy jim také nezapomeňte seříznout stonky v úhlu asi 45 stupňů. Květina tak bude dostávat více živin a déle vydrží. Seříznutí se doporučuje provádět pod vodou, aby se k řezu nedostal vzduch a květina tak mohla lépe nasát vodu.


4. Odstraňte spodní listy


Také odstraňte nepotřebné listy ve spodní části stonků, které by jinak zůstaly ve vodě a zahnívaly by v ní, což by způsobilo nejen zkrácení života květiny, ale i zakalení a zapáchání vody.


5. Umístěte správně vázu


Vázu umístěte na správné místo a do vhodných podmínek. Ideální je místo poloslunné. Optimální teplota místnosti je 18–20 stupňů Celsia (bez velkých teplotních výkyvů). Dávejte také pozor na průvan a různé zdroje tepla, jako je například ústřední topení. Květinám stejně jako lidem také neprospívá cigaretový kouř a výfukové plyny z ulice.


6. Vložte květiny do vázy


Nyní už květiny můžete vložit do připravené vázy.

 

 

vaz


7. Následná péče


Teď se již můžete kochat pohledem na něžné květiny a krásnou vázu. A abyste se tímto pohledem mohli těšit co nejdéle, vyměňujte květinám vodu ve váze, a to ideálně každý den, abyste nedali šanci různým bakteriím. Pokud máte ve váze výživný roztok, vodu pouze přilévejte, neměňte ji celou. Celou ji můžete vyměnit cca po třech dnech, ale nezapomeňte dodat nový výživný roztok. Také je velice vhodné každý druhý den seříznout květinám stonky.

 


Stylové vázy Kähler


Jak pečovat o řezané květiny už víte, teď již zbývá jen vybrat si nějakou pěknou novou vázu. Nádherná váza potěší i bez květin, ale přece jenom, květiny pozvednou krásu vázy ještě o několik úrovní výš. Květiny v kombinaci s originální designovou vázou totiž budou nádherným bytovým doplňkem v každém interiéru.


Seznamte se se stylovými vázami od oblíbené dánské značky Kähler, které patří mezi naše favority mezi vázami.

 

 

va

 

 


Značka Kähler se specializuje na výrobu keramiky již více než 175 let a je považována za špičku dánské umělecké tvorby. Firma spolupracuje s nejlepšími designéry a umělci a během let získala mnoho mezinárodních cen za design.

 

Keramické vázy Omaggio


Kultovní designové vázy Kähler z řady Omaggio si našly cestu do mnoha interiérů designových nadšenců po celém světě. Vázy Omaggio se vyznačují jednoduchým, ale přitom dokonale propracovaným designem. Hlavním znakem kolekce Omaggio jsou ručně malované pruhy, díky kterým je každá váza naprostým originálem. Ve váze to bude slušet úplně všem druhům květin, ale můžete ji oživit také různými větvičkami a podobně.

 

 

 vaz

 


Keramické vázy Hammershøi


Další designovou lahůdkou jsou keramické vázy Hammershøi. Okouzlující vázy zdobí podélné plastické rýhy a dodají vašemu interiéru pravý skandinávský nádech. Vázy jsou vyráběné ručně, takže opět platí, co kus to originál. Vybírat můžete z několika velikostí v různých barevných provedeních.

 

 

vazy

 

 

 

Také můžete potěšit sebe nebo někoho blízkého dárkovým balením miniváziček. Jsou malé a velice milé.

 

 

darek

 


Skleněné vázy Omaggio


Na velice oblíbenou kolekci keramických váz Omaggio nově navazuje řada skleněných váz pod stejným názvem, tedy Omaggio, která v sobě kombinuje podobu ikonické keramické řady s lehkostí a něhou skla.


Ve skleněných vázách Omaggio můžeme vnímat krásu květin od stonku až po květ. Květiny v nich vypadají prostě báječně a sluší každému interiéru. Skleněné vázy se dají nazvat klasikou, která bude stále in. Skleněné vázy značky Kähler u nás najdete v několika velikostech a zabarveních (od čiré přes švestkovou po ocelově modrou).

 

 

va 

 


Bytové doplňky


Pod značkou Kähler však najdete nejen vázy a vázičky, ale i další stylové bytové doplňky, jako například velice oblíbené svícny ve tvaru domečků, a jídelní servis.

 

 

domek

 

 


Všechny výrobky značky Kähler jsme pro vás shromáždili na jedno místo, kde na vás již netrpělivě čekají. Najdete je zde.


Přejeme vám spoustu radosti s něžnými květinami a okouzlujícími vázami.


Lenka & Nordic DayInspirujte se na našem sesterském e-shopu Bella Rose!


MADAM STOLTZ / Kameninový hrneček Stone
Hübsch / Skleněná váza green
RIG-TIG / Silikonové chňapky Dusty green - 2 ks
Bloomingville / Oválný servírovací talíř Sandrine Matte Offwhite
Fine Little Day / Podložka Birch 21 cm
MADAM STOLTZ / Kameninová lžička Grey
House Doctor / Stojan na papírové utěrky Acacia
MADAM STOLTZ / Sklenička Smoke Glass 250 ml
House Doctor / Chladící taška Green Check

Copyright © 2012 - 2019 Nordic Day • info@nordicday.cz
Facebook
Blog
Pinterest
Instagram
Kontakt